AMPER 2019 → v zajetí SMART technologií

Více než šest stovek vystavovatelů z tuzemska i zahraničí a až 40 tisíc odborníků i nadšenců se zúčastní veletrhu AMPER 2019, největšího B2B veletrhu v oblasti elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení v ČR i na Slovensku. Ucelená nabídka inovací ukáže nárůst novinek z oblasti Průmyslu 4.0, IoT, Smart Grids a Smart City. Veletrh AMPER pořádaný společností TERINVEST proběhne ve dnech 19. – 22. 3. 2019 na Výstavišti v Brně.

 

Základním pilířem veletrhu je oblast energetiky. Nové systémy autonomních zdrojů a úschovy elektrické energie i stále chytřejší smart grdis, které regulují výrobu a spotřebu elektrické energie v reálním čase, úsporné transformátory a moderní kabely, to vše bude představeno v hale P.

 

Automatizace, která se řadí mezi nejsilněji zastoupené oblasti na veletrhu, patří mezi nejrychleji se rozvíjející obory na světě. V této oblasti se můžeme těšit na prezentace společností Festo, Sick, Turck nebo třeba Murrelektronik či Panasonic. Prezentovat se bude také společnost SCHUNK Intec, největší světový dodavatel upínací techniky, firma Beckhoff s otevřenými automatizačními systémy, či společnost Stäubli Systems s inovativními mechatronickými řešeními.

 

Digitalizace průmyslu bude na veletrhu skloňována téměř na každém stánku. Například společnost RITTAL představí nový systém řadových skříní, který odpovídá požadavkům Průmyslu 4.0. Na společném stánku s firmou EPLAN slibují výrazné zvýšení produktivity díky integrovaným řešením se softwarovými nástroji a daty. Společnost ABB představí produktové novinky, které spoluvytváří chytré domácnosti, domy, továrny i celá města. ABB zároveň oslaví důležitý milník, a sice 5 milionů prodaných kusů vypínačů populární řady Levit. Chybět nebude populární robot YuMi nebo nejmodernější nabíječky pro elektromobily. Efektivním ovládáním domácností se na veletrhu AMPER bude zabývat také například společnost Legrand, HDL Automation, ENIKA.CZ, Teco, ELKO EP nebo Jablotron Alarms.

 

Návštěvníci veletrhu budou mít skvělou příležitost získat na jednom místě konkrétní informace nejen od vystavovatelů chytrých řešení, ale také od odborníků na celé řadě odborných přednášek a konferencí. Například jedinečný koncept odborné konference „Smart city v praxi IV“, seminář mapující úskalí změn elektrotechnických norem nebo celodenní konference Jak na robota. Součástí veletrhu bude i 34. ročník celostátního setkání elektrotechniků.

 

Novinkou letošního ročníku bude COMPUTER STAGE. Mezi diskutovanými tématy a panelovými diskusemi budou zmíněny např. Průmysl 4.0 a Internet věcí, Problematika rozhodování autonomních vozů v krizových situacích, Hlasoví asistenti, Domácí energetická soběstačnost apod.

 

Těšit se můžete také na FÓRUM AUTOMATIZACE, živý program přednášek s podtitulem Perspektivy a úskalí digitalizace, FÓRUM ENERGETIKY, soubor seminářů v oblasti řízení energetiky a jejích nejnovějších trendů nebo na FÓRUM OPTONIKA zahrnující desítky odborných přednášek z oblasti optické a fotonické techniky.

 

Lákadlem bude největší přehlídka elektromobility AMPER MOTION. Pro návštěvníky budou připraveny i k vyzkoušení první ryze elektrické SUV od automobilky Jaguar, Jaguar I-PACE, Audi e-tron nebo nejnovější model od amerického průkopníka v elektromobilech, Tesla Model 3.

 

Veletrh bude zahájen soutěží o nejpřínosnější exponát – ZLATÝ AMPER, který je pro zúčastněné firmy významným a prestižním oceněním ve smyslu uznání jejich schopnosti návrhu a výroby nového konkurenceschopného produktu za využití inovativní činnosti v oblasti výzkumu a vývoje. Osobností letošního ročníku je prof. Tomáš Jungwirth, Ph.D., který slavnostní vyhlášení zahájí.