5 důvodů proč si pořídit elektrickou nosní odsávačku pro vaše miminko

Pořizujete výbavu pro miminko? Nevíte, jakou odsávačku hlenů svému miminku pořídit? Přečtěte si výhody bateriové odsávačky.

Správné dýchání je pro miminko důležité. Miminka přitom do pátého měsíce dýchají pouze nosem, a proto je u nich obvyklý častější vznik nosního sekretu, který napomáhá zvlhčení a pročištění nosní sliznice. V případě jeho nahromadění se dýchací cesty ucpou, což miminku znemožňuje klidný spánek a pohodlí při krmení. Správné a pravidelné dýchání přitom posiluje imunitu a odolnost vůči stresu. Na trhu je mnoho druhu odsávaček hlenů a velké množství maminek se rozhodne právě pro elektrickou s bateriovým napájením. Proč?

Nepoškozuje dutiny

Při častém a nesprávně provedeném odsávání mohou některé odsávačky způsobit mechanické poškození nosní sliznice. Měkké a pružné silikonové nástavce na elektrické (bateriové) odsávačce hlenů naopak zajišťují bezpečnou manipulaci

Snadné používání

Ergonomické tvarování odsávaček na baterky umožňuje maminkám snadno vyčistit plný nos bez jakéhokoliv zdržování. Odsávání tak zvládnete hravě sami narozdíl od ruční odsávačky, kde to u akčnějšího miminka může být na dlouho a i po několika pokusech může nos zůstat plný a sliznice navíc podrážděná.

Vhodná na cesty

Elektrické odsávačky hlenů s napájením pomocí tužkových baterií není třeba zapojovat do zásuvky, takže je jejich použití více flexibilní. Nejen že jsou maximálně vhodné pro domácí požití, ale jsou vhodné právě také venku na procházce, při cestě k lékaři, při jízdě autem nebo pobytu na chatě a podobně.

Snadno se udržuje

Elektrické odsávačky hlenů jsou snadno omyvatelné a snadno se sterilizují. Všechny části přístroje, které přichází do styku s nosním hlenem lze sterilizovat v horké vodě. Po dlouhodobém opotřebení lze jednoduše dokoupit nové nástavce.

Výkonná, bezpečná a tichá

Bateriové nosní odsávačky dokážou pomoci při výskytu rýmy, k prevenci chřipky, lepšímu dýchání a klidnému spánku. Použití odsávačky miminko nijak nebolí, jen může být nepříjemné. Dnešní bateriové odsávačky jsou velmi výkonné a zvládnou až tisíc odsátí, přičemž po vybití stačí baterie jednoduše vyměnit. I přestože jsou značně výkonné se jedná o maximálně bezpečný a tichý výrobek.