Jak přinést do měst více zeleně?

Život ve městě vyhovuje mnohým a přináší nesporné výhody, se kterými jen málokterý venkov může soupeřit, ale v jedné věci města smutně zaostávají. Chybějí zahrady a dostatek zeleně. Dnes se ale již dá tento nedostatek napravit a využít v bytech vertikální zahrady.

Interiérové zahrany

V městských bytech vertikální zahrady představují neuvěřitelnou výhodu a přínos pro každého svého vlastníka. Květiny čistí a zvlhčují vzduch, což ocení především malé děti, astmatici a lidé s respiračními potížemi.

vertikální zahrada u dveří

vertikální zahrada u dveří

Dále výrazně snižují hluk a zvyšují tak soukromí a dokáží stabilizovat teploty, aby nedocházelo v průběhu roku k příliš velkým výkyvům. V zimě není v bytech taková zima a v létě zase takové horko. A jejich největší výhodou je, že pomáhají bojovat proti chronickému stresu.

Možnosti instalace

Instalace může být provedena, jak v interiéru, tak v exteriéru. Hlavní výhodou je pevná konstrukce a kvalitní květináče, které zvládnou všechny povětrnostní podmínky. Záleží pak pouze na zvolených květinách.

Vertikální zahrady jsou také velice přizpůsobivé, protože se skládají z jednotlivých květináčů, které se umisťují nad sebe a do stran, jsou tedy vhodné do jakéhokoliv prostředí, protože se velikostně přizpůsobí.

Realizace od profesionální firmy

vertikální zahrada na zdi

vertikální zahrada na zdi

Vertikální zahrady jsou samy od sebe velice úsporné a díky svému umístění přebytečná voda z vrchních květin stéká do nižších pater a ani kapka vody tak nepřijde nazmar, až v nejnižším patře je pak voda shromažďována v misce.

V případě zájmu může být vertikální zahrada vybavena i automatickým závlahovým systémem, který se sám o zalévání postará. Tato možnost je oblíbená, především pokud jsou zahrady umisťovány do kanceláří.

jednoduchá údržba vertikální zahrady