Jak vybrat kamerový systém?

Chcete se cítit bezpečně a mít vlastní prostory stále pod kontrolou? Můžeme jen doporučit kvalitní kamerový systém. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou druhy kamerových systémů, k čemu slouží, kdo je používá a jaký kamerový systém bude vámi plně využitelný.

K čemu slouží kamerový systém?

Každý z nás má pravděpodobně představu k čemu slouží kamerový systém, jeho využití jsou však různá. Kamerové systémy jsou skvělým doplňkem elektronického zabezpečovacího systému, můžeme je využívat  jako informační systém pro sledování a hlídání různých prostorů, objektů, zahrad či cenných a důležitých předmětů. Umožňují kvalitní záznamy, které se zpětně mohou použít podle potřeby. Mohou například zaznamenat zloděje a my díky kamerovému záznamů můžeme identifikovat dotyčnou osobu, nebo případně řešit s policií. Důvody nasazení kamerových způsobů mohou být různá.

Jaké jsou druhy a schopnosti kamerových systémů? 

Pokud nevíte podle čeho vybrat kamerový systém, připravili jsme zde pro vás shrnutí jejich druhů, které by vám mělo pomoc při rozhodování pořízení kamerového systému, tak abyste ho plně využili a splnil vaše požadavky a představy. Nedokážeme vám poradit, jaké systémy jsou vhodné pro nainstalování do firem nebo do rodinného domu. Jde o potřeby zákazníka, co přesně od něj očekává.

Analogový kamerový systém 

Analogový kamerový systém je jeden z nejstarších kamerových systémů. U těchto systému se během let vylepšilo spousta funkcí pro získání kvalitního obrazu. Signál se přenáší analogově a kamera je konvertor obrazových dat. Mezi jejich výhody patří nízká cena a kvalitnější obraz i ve špatných světelných podmínkách. Dnes jsou nahrazovány ještě modernějšími systémy.

Analogový HD systém 

Tento systém je velmi podobný jako Analogový systém. Je však vylepšený ještě o vyšší rozlišení.

IP systém

IP systém má velmi vysoké rozlišení obrazu až 12 Megapixelů. Mezi jeho skvělé výhody patří rychlá možnost snímkování a velmi vysoká analýza obrazu. Díky těmto skvělým technologickým vymoženostem spadá mezi nejlepší systémy vůbec. IP kamerový systém lze použít pro rozsáhlejší systémy, tak i pro domácí použití.

Speciální systémy

Do této kategorie řadíme kamerové systémy, které mají různé specifikace a možnosti využití. Řadíme sem kamery, které jsou schopny rozpoznat auta podle SPZ nebo uložit obraz na paměťovou kartu. Nesmíme zapomenout ani na termovizní kamery, které mají schopnost zaznamenat pohyb a to až do vzdálenosti několik desítek metrů přes různé překážky jako jsou například keře a křoví. Dále také kamery GMS, které lze je využívat na odlehlých místech.

Za poskytnuté informace děkujeme firmě Sigem s.r.o.