Robotické vysavače jsou velkým hitem moderní doby

Kdo by je neznal, že? Dívají se na nás z mnoha reklam, řada uživatelů s nimi má dobré zkušenosti a v neposlední řadě, jejich pořízení ušetří spoustu času. Vysavače, se kterými jste museli pochodovat po bytě a zakopávali přitom přes šňůry jsou už minulostí. Dnes jsou v kurzu robotické vysavače, jimž stačí jednoduchý povel a během pár minut bude váš obývák doslova jako z cukru. Na co se zaměřit při jejich výběru? Trh je v každém případě hodně pestrý a najdete tu někdy i značné rozdíly v kvalitě.

 

Změřte si nábytek, ověřte si kapacitu baterie

Jak tedy najít ten nejlepší robotický vysavač? V první řadě si musíme ujasnit, jak často jej budeme používat a samozřejmě nám také napoví řeč čísel. Nezapomínejte na praktické věci a poměřte výšku vysavače s vaším nábytkem. V krajním případě by se totiž nemusel dostat pod skříň, protože by narážel do její spodní části. Je namístě si odpovědět také na otázku, zda hledáte univerzála pro celý byt nebo dokonce rodinný dům – či se spíše zaměříte na pomocníka, který pomůže hlavně v obýváku, kde máte pár koberců a nechcete bojovat s klasickým vysavačem. A na co se ještě zaměřit?

  • Členitý terén v bytě? V tom případě se vysavač určitě neobejde bez kvalitní navigace.
  • Kapacita nádobky. Pokud je příliš malá na váš byt, budete vysávat třeba i nadvakrát…
  • Velmi důležitou otázkou je také baterie – vydrží spolehlivě, dokáže se vám přizpůsobit?

Moderní robotické vysavače jsou velmi inteligentní, poradí si s překážkami, a pokud půjde o sofistikovanější modely, dokáží obstát i v náročnějších domácnostech. Proč si potom dělat starosti a ohýbat hřbet nad starým modelem vysavače, který patří dvacátému století a do dnešní doby se už moc nehodí?

Ušetříte čas a budete mít doma čisto…

Věnujte se i jiným věcem než jenom vysávání, domácí úklid nemusí zabrat takovou porci času jako ještě před pár lety. Robotická varianta vysavače si poradí s tvrdými povrchy i kobercem s delšími vlákny, což dříve bývalo při vysávání trochu problémem. Výbava a počet funkcí se samozřejmě liší, na trhu najdete modely zcela základní, které jsou levné a nebývají skutečnými matadory – někdy na ně ani není tak dobrý spoleh. Dražší model je pak ovšem skutečnou symfonií.

Ověřte si také hlučnost vysavače, protože se pořád budete pohybovat v řádu vyšších desítek decibelů. Průměrem je 60 nebo 70 dB, žádný vysavač na trhu totiž nemůže být potichu jako myška, už jen z podstaty věci. Obměnou mezi vysavači ale moderní domácnost určitě nekončí, protože jsou tu ještě chytré domácí roboty. Připraví kávu i oblíbené jídlo, posekají trávník a umožní vám relaxovat. Mají jeden společný jmenovatel – úspora času a energie!